Бразилският шампион Сао Пауло се класира драматично за осминафиналите на турнира за южноамериканската Копа Либертадорес след равенство 2:2 срещу гостуващия Аудакс Италиано (Чили) в последен мач от втора група на надпреварата.

Домакините поведоха още в шестата минута с попадение на Ричарилсон, който се разписа след подаване на Алойзио. Бразилците продължиха да доминират до почивката, но пропуснаха няколко възможности да увеличат преднината си.

В 59-ата минута Аудакс Италиано, който се нуждаеше само от победа, за да продължи напред в надпреварата, успя да изравни. Удар на Франко Ди Санто се отклони от защитник на домакините и спря в мрежата.

Само осем минути по-късно Сао Пауло отново излезе напред. Алойзио се разписа за 2:1, но радостта на домакините беше кратка и след още четири минути Карлос Вилянуева отново изравни. Малко по-късно вратарят на бразилците Рожерио Сени изби опасен удар с глава на Ди Франко, с което спаси отбора си от изненадваща елиминация.

Сао Пауло обаче остана на второ място в групата, след като мексиканският Некакса победи аутсайдера Алианса Лима (Перу) с 2:0 на собствен терен.

Бразилският нападател Клебер Боаш откри домакините с глава още в седмата минута, а уругваецът Хуан Мануел Салгейро удвои със силен удар след самостоятелна акция.

Така перуанците останаха без спечелена точка и логично напускат надпреварата.

В шеста група вече осигурилите си място на осминафиналите Коло Коло (Чили) и Каракас (Венецуела) допуснаха загуби в последните си срещи.

Коло Коло претърпя поражение с 0:1 при гостуването си на Ривър Плейт пред едва 5 хиляди зрители на "Монументал". Диего Галван вкара единственото попадение в 63-ата минута от пряк свободен удар.

Каракас пък падна с 1:3 като гост на Лига де Кито (Еквадор). Домакините поведоха след голове на Орландо Айови (23), Патрисио Урутия (40) и Хофре Герон (56), а Сесар Гонсалес вкара почетното попадение за гостите след малко повече от час игра.