Сантос завоюва за първи път в своята история трофея Рекопа Судамерикана. Бразилският тим се наложи в мача реванш срещу Универсидад де Чили у дома с 2:0 и спечели купата след нулевото равенство 0:0 в първата среща.

Суперзвездата на Сантос Неймар отбеляза поредния си красив гол, след като изведе своя отбор напред 27-ата минута след двойно подаване с Андре. 20-годишният нападател обаче не съумя да увеличи преднината на тима си в самия край на полувремето, когато пропусна дузпа.

Крайното 2:0 оформи Бруно Родриго, който бе точен в 61-ата минута. Така Сантос спечели Рекопа Судамерикана - южноамериканският еквивалент на Суперкупата на Европа, в който се срещат шампионите в Копа Либертадорес и Копа Судамерикана.

След мача Неймар отказа да коментира слуховете за бъдещето си и празнува дълго със съотборниците си пред пълните трибуните на "Вила Белмиро".