Отборът на Румъния завърши подобаващо квалификациите за Евро 2008. Северните ни съседи разгромиха с 6:1 тима на Албания и по този начин завършиха на първо място в нашата Група 7. 5 от головете в мача паднаха в разстояние само на 9 минути между 62-та и 71-та минута, а гостите доиграха мача с 9 души след червени картони на Кури и Деде. До 65-тата минута за Румъния игра халфът на ЦСКА Флорентин Петре, а бившият играч на "червените" и Литекс Еуген Трика остана резерва.

Първото полувреме завърши само 1:0 за домакините, въпреки голямото им превъзходство. Голът бе дело на Дика в 22-та. През втората част румънците започнаха разгрома на съперника. Първо се разписа Тамаш в 53-тата, а след това Никулае в 62-та. При ответната атака гостите намалиха резултата с попадение на Каплани. В следващите 6 минути паднаха още три гола в полза на румънците дело отново на Никулае и Марика и Дика. Като последните двама се разписаха от дузпи.

По този начин Румъния събра 29 точки и завършва на първо в нашата Група 7. Албанците пък, остават с 11 точки и ще трябва да се надяват на загуби на Беларус и Словения, за да запазят 4-тото си място.

РУМЪНИЯ - АЛБАНИЯ 6:1