Бразилецът Роналдо вкара първия си гол след завръщането си на терена след повече от година отсъствие заради травма на коляното и донесе равенството 1:1 на Коринтианс срещу големия съперник Палмейрас в мач от 12-ия кръг на първенството на щата Сао Пауло.

Роналдо, който се появи в игра като резерва в средата на втората част, се разписа с глава след центриране от корнер в третата минута на даденото от съдията продължение.

След попадението Роналдо изтича към сектора с феновете на Коринтианс, обграден от съотборници и фотографи. Едно от защитните мрежи на трибуната се счупи и това наложи двубоят да бъде прекъснат за няколко минути, докато охраната въдвори ред.

"Това беше един прекрасен момент за мен. Още повече заради резултата и заради отбора, срещу който играхме", коментира нападателят.

"Не успях да сдържа емоциите си. Това беше уникален момент", каза 32-годишният нападател, който отбеляза първия си гол в официален мач от 13 януари 2008 година, когато се разписа за победата на Милан над Наполи с 5:2.

Роналдо изигра първия си мач след тежката контузия на коляното от миналия февруари за купата на Бразилия в сряда.

Четвърт час преди попадението си в дербито с Палмейрас той нацели и напречната греда с мощен удар от границата на наказателното поле.

Палмейрас, който игра с човек по-малко след 84-та минута след втори жълт картон на Фабиньо, откри резултата малко след почивката с попадение отблизо на Диего Соуса.