Рома обърна Ювeнтус с 2:1 в Торино в мач от 21-ия кръг на италианската Серия "А".  Двубоят започна по най-лошия начин за гостите, които още в третата минута трябваше принудителнио да заменят Лука Тони, който напусна заради разтежение на мускул. Въпреки това Рома бяха по-активни в първите минути, но Мирко Вучинич и Франческо Тоти, който влезе като резерва на мястото на Тони, пропуснаха добри възможности. Постепенно домакините заиграха по-добре, но Амаури и Никола Легроталие не намериха целта от удобни позиции.

След почивката играта продължи в не особено високо темпо, но в 51-ата минута Ювентус поведе. Жуан не успя да изчисти добре едно центриране в наказателното поле и Алесандро Дел Пиеро от въздуха прати топката в мрежата с първия си гол за сезона в първенството.

В средата на втората част Рома изравни. Фабио Гросо повали Родриго Тадей в пеналта, а Тоти превърна в гол отсъдената дузпа. Малко по-късно Амаури пропиля нов шанс за Юве, след като стреля с глава право в ръцете на Жулио Сезар отблизо. В 83-ата минута вратарят на домакините Джанлуиджи Буфон получи директен червен картон след нарушение пред наказателното поле срещу откъсналия се в чиста позиция Рийзе.

В добавените от съдията три минути Джон Арне Рийзе засече с глава центриране на Давид Писаро и донесе много ценна победа на своя отбор в борбата за челни места в класирането.

Един от на-щастливите хора  след последния съдийски сигнал бе наставникът на Рома Клаудио Раниери, който в края на миналия сезон беше уволнен от шефовете на Ювентус и заменен от Чиро Ферара.

С тази победа столичани се утвърдиха на третото място с 38 точки. Лидер е Интер с 46 точки, а втори е Милан с 40 точки преди дербито на Милано между двата тима тази вечер. Юве пък допусна пето поражение в последните си шест мача в калчото и остана на пета позиция с 33 точки.

"Намираме се в труден период. Понякога загубите са заслужени, друг път - не. Най-лошото е, че вече изоставаме доста", коментира наставникът на торинци Чиро Ферара.

"Победата ни е много важна, защото Ювентус иска да остане в борбата за местата в Шампионската лига, а ние успяхме да им дръпнем с няколко точки", коментира старши треньорът на "вълците" Клаудио Раниери.