Рома и Удинезе завършиха 1:1 в среща от 27 кръг на италианската Серия "А". През първото полувреме двата тима не успяха да си отбележат гол, но 9 минути след подновяването на играта Фелипе даде преднина на Удинезе. Той засече с глава много добро центриране на Антонио Ди Натале.

В 61-та минута Мирко Вучинич изравни. Последваха няколко много добри положения в полза на Рома, които обаче не завършиха с гол. Домакините завършиха срещата с десет човека, след като в 68-та минута Де Роси получи червен картон.

В другата среща шампионът на Италия Интер победи с 2:0 Дженоа. Мачът започна отлично за играчите на Жозе Моуриньо, които още в 2-та минута поведоха в резултата. Деян Станкович изведе Златан Ибрахимович сам срещу вратаря Рубиньо и елегантно го прехвърли за 1:0.

В 61-та минута младия нападател Марио Балотели направи 2:0, след като защитник на Дженоа не успя да изчисти добре топката от голлинията.

Така момчетата на Жозе Моуриньо си повдигнаха самочувствието преди важната среща от Шампионската лига срещу Манчестър Юнайтед. В предишния мач сензационно Интер загуби от Сампдория с 0:3 за Купата на Италия.