Рома победи Катаня с 2:0 като символичен гост на стадион „Виа дел Маре” в Лече. С победата отборът на Лучано Спалети показа, че се намира в отлична спортна форма. Рома има 62 точки и е твърдо на второто място. В 37-ата минута Франческо Тавано изведе „вълците” напред в резултата. Пизаро намери Вучинич в добра позиция. Нападателят на Рома продължи топката към своя партньор Тавано и той откри. През второто полувреме символичните гости не допуснаха изненада. Рома държеше инициативата и дори стигна до втори гол. Негов автор стана Вучинич, който бележи във втори пореден мач след този с Манчестър Юнайтед в шампионската лига. Попадението на бившия играч на Лече падна в 83-ата минута.

В друг мач Фиорентина записа най-резултатната победа в кръга. На своя стадион „виолетовите” не оставиха никакви шансове на Асколи и го ""запратиха към Серия Б след успех с 4:0. Още в 4-ата минута най-добрият в мача Реджиналдо откри резултата. В края на първото полувреме младежкият национал Рикардо Монтоливо вкара втори гол за Фиорентина. Преди това Адриан Муту пропусна дузпа за „виолетовите”. През втората част тосканците довършиха своя съперник с попадения на Лука Тони и Пер Кролдруп. С успеха Фиорентина се връща в борбата за място в Шампионската лига. Тимът на Чезаре Прандели е седми с 41 точки.

Много важна победа взе и тимът на Парма. „Дуковете” надделяха над Ливорно в инфарктен мач с гол на Джудзепе Роси в 89-ата минута. Парма е с 25 точки и е на 18-о място, в зоната на изпадащите.