Вратарят на бразилския Сао Пауло Роджерио Сени със сигурност ще запомни завинаги днешния мач срещу Крузейро от местното първенство. Двубоят завърши 2:2, а Сени отбеляза и двете попадения за своя отбор, с което стана едноличен лидер в класацията за вратари, вкарали най-много голове. Досега Сени делеше първото място с парагваеца Хосе Луис Чилаверт, който обаче вече прекрати кариерата си. Двамата имах по 62 попадения на сметката си.
В мача с Крузейро 33-годишният Сени не само се изявяваше като реализатор, но изпълняваше добре и основните си задължения. Той спаси дузпа на противников нападател при 0:2, а малко преди края на полувремето от пряк свободен удар намали резултата. Фурорът в изявите му продължи и след почивката като в 61-ата минута хладникръвно преодоля колегата си от Крузейро Фабио от дузпа и донесе точката на своя тим.
Роджерио Сени е национал на Бразилия и беше резерва на Дида по време на Световното първенство в Германия това лято.