Легендарният шотландски клуб Глазгоу Рейнджърс е изпаднал в дълбока криза и шансовете да играе в елита през новия сезон изглеждат все по-илюзорни.
Компанията, държаща правата на клуба, е в ликвидация, а освен това вече шест клуба (Абърдийн, Инвърнес, Сейнт Джонстън, Хартс, Дънди Юнайтед и Хибърниън) се обявиха срещу участието на Рейнджърс в шампионата, което означава, че "сините" ще трябва да стартира от най-ниското ниво на футбола в страната - четвърта дивизия.
В последните месеци Рейнджърс, който има 140-годишна история, бе под административно
управление заради неплатени данъци и такси, както и заради измами, засягащи заплатите на футболистите.
Окончателното решение ще бъде взето на 4 юли, а за да запази мястото си във Висшата лига, Рейнджърс трябва да получи 8 от общо 12 гласа.