Отборът на Реал (Мадрид) победи на своя стадион "Сантияго Бернабеу" Атлетик (Билбао) с 3:0 и продължава да бъде начело във временното класиране с 10 точки аванс пред Виляреал.

Белите имаха пълно превъзходство над гостуващите баски и още в 14-та минута Хавиер Савиола изведе домакините напред. Аржентинецът се отбрагодари за гласуваното му доверие от треньора Шустер и отбеляза своя трети гол за сезона.

В 37-та минута реферът Бурбалан отсъди дузпа за гостите, но Икер Касияс спаси 11-метровия удар, изпълнен от Гармендия.

През втората част Реал продължи да бъде по-активният отбор и с нови голове на холандеца Ариен Робен в 74-та минута и на Гонсало Игуаин в 77-та минута направи резултата класически.

С гол на своя капитан Маркос Сена отборът на Виляреал победи Бетис с 1:0 и отложи шампионските тържества в Мадрид.

Още в 16-та минута испанският национален полузащитник Маркос Сена с удар от около 50 метра прехвърли резервния вратар на домакините Касто Еспиноса.Без съмнение това е голът на сезона в
тазгодишния испански футболен шампионат. С тази победа отборът на Виляреал се затвърди на второто място във временното класиране след 34-тия кръг и има 4 точки аванс пред третия Барселона.