Реал (Мадрид) постигна инфарктна домакинска победа над Осасуна с 3:2 и запази разликата с лидера в класирането Барселона на една точка, 3 кръга преди края на първенството в Испания.
Португалският нападател на "белите" Кристиано Роналдо се превърна в герой за своя отбор, след като отбеляза две от трите попадения в мача.

Гостите от Памплона повеждаха на два пъти в резултата. Първо Аранда изведе гостите напред в 7-та минута, но Роналдо възстанови равенстввото с гол в 25-та. До края на полувремето Осасуна отново поведе, като точен за бе Вадош, а още в ответната атака на Реал Марсело изравни за 2:2.
През втората част домакините упражниха силен натиск, но не успяха да стигнат до гол до 89-та минута, когато Роналдо с второто си попадение оформи крайното 3:2.

В друга среща от кръга играна днес Севиля победи с 3:1 у дома Атлетико (Мадрид) и се върна на четвъртото място в Примера дивисион. Луиш Фабиано откри резултата за домакините
още в 5-ата минута. Три минути по-късно португалският полузащитник на гостите Тиаго изравни. В 13-ата минута Алваро Негредо реализира дузпа за 2:1, а 40-та минута Негредо отново бе точен от бялата точка оформяйки крайния резултат 3:1.