Реал (Мадрид) победи с 2:0 Еспаньол като гост. Играчите на Хуанде Рамос  постигнаха десета поредна победа в испанското първенство и вече създават напрежение на своя голям съперник и лидер Барселона, като изостават на 4 точки.

Домакините изпуснаха да вкарат през първата част, когато удар на Луис Гарсия бе спасен от Касияс. Първият гол дойде в 67-та минута, когато от свободен удар от около 25 метра Гути изпрати топката неспасяемо в мрежата на Камени.

Три минути по-късно капитанът на Реал (Мадрид) Раул се възползва от центриране по тревата на Марсело и отбеляза втория гол в мача. Това бе гол номер 310 на Раул в официален мач с фланелката на Реал  и 14-ти в тазгодишния испански шампионат.

Севиля победи като гост Атлетик (Билбао) с 2:1 и се затвърди на третото място във временното класиране на испанското първенство.