Съставът на Реал (Мадрид) записа успех с 3:2 над ЛА Галакси в контролна среща, играна пред 89 134. Тимът на Жозе Моуриньо стигна до обрат в срещата и така приключи с победа турнето в САЩ.

Играчите на ЛА Галакси поведоха в резултата с 2:0 до почивката. Точни бяха Дунивант в 40-ата минута и Лендън Донован от дузпа в 45-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за удар на Ройстън Дренте в лицето Жуниньо. "Белите" започнаха вихрено през втората част, като Игуаин успя да изравни след две попадения (52-ата и 62-ата минути).

Десет минути по-късни Шаби Алонсо донесе успеха на Реал с красив диагонален удар от около 20 метра. Следващият мач на Реал е срещу Байерн (Мюнхен) на 13 август. Двубоят на "Алианц Арена" ще бъде и официално представяне на "белите" за новия сезон.

Ето и състава, на който заложи Жозе Моуриньо в мача с ЛА Галакси: Дудек, Рамос, Албиол, Гарай, Дренте, Ласана Диара, Мамаду Диара, Ди Мария, Гранеро, Ван дер Ваарт и Бензема. В хода на мача и игра влязоха Касияс, Арбелоа, Пепе, Марсело, Шаби Алонсо, Гаго, Кристиано Роналдо, Педро Леон, Мората, Каналес, Алекс и Игуаин.