Реал (Мадрид) се наложи с 2:0 над тима на Сантандер и направи голяма крачка към 31-ата си титла на
Испания.

В срещата от 33-тия кръг головете вкараха Раул и Гонсало Игуаин, а разликата от втория в класирането отбор на Виляреал вече е 10 точки.

Раул откри резултата в 14-тата минута. След гола гостите от Мадрид продължиха да доминират, в средата на второто полувреме Снайдер пропусна добра възможност да реши изхода на срещата. В 4-ата минута на допълнителнотo време Гонсало Игуаин оформи крайния резултат и доближи Реал до титлата.

Поражението остави Сантандер на 5-о място в класирането, с 1 точка по-малко от 4-ия Атлетико (Мадрид). Сантандер никога не е играл в историята си в Европа и може да си осигури място в УЕФА, ако финишира сред първите шест състава.