на живо

Реал и Белингам отново посякоха Барселона в края (ВИДЕО)

Кралският клуб спечели Ел Класико, 36-ата титла е близо

Реал Мадрид крачи към рекордна 36-ата шампионска титла в Испания! Кралският клуб победи с 3:2 Барселона у дома в голямото дерби от 32-ия кръг на Примера дивисион.

Във второ поредно Ел Класико за първенство Реал изкова успеха в последните минути, а в герой за тима на Карло Анчелоти се превърна Джуд Белингам.

На Естадио Сантиаго Бернабеу обаче началото беше за Барселона. Каталунците, също както и в предишния сблъсък между двата отбора в Ла Лига, поведоха в 6'. Андреас Кристенсен се разписа, като за датския бранител това е първо шампионатно попадение от година.

Реал изравни в 18' чрез Винисиус Жуниор от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за фал на Пау Кубарси срещу Лукас Васкес. С гола бе прекъсната серията на Барселона от 6 чисти мрежи.

В последствие Барселона беше на милиметри от попадение. От VAR така и не намериха убедителен ъгъл, за да видят дали топката е преминала голлинията при удар на суперталанта Ламин Ямал.

Контузията на Френки Де Йонг малко преди почивката развали ритъма на гостите, но не попречи на резервата Фермин Лопес да възстанови аванса им в 69'.

Домакините изравниха в 73' чрез Васкес, преди Джуд Белингам да изтръгне трите точки в добавеното време, както направи и при успеха с 2:1 в предишното Ел Класико в Ла Лига - на 29 октомври миналата година.

Така Реал прекъсна серията на Барселона от 10 мача без поражение в първенството. "Белият балет" оглавява класирането с актив от 81 точки, пред Барселона със 70 и приятната изненада Жирона с 68.

В 34-ия кръг Реал Мадрид гостува на Реал Сосиедад, докато Барселона приема борещия се за евроквота тим на Валенсия.