Отборите на САЩ и Хондурас ще спорят за място на финала на първенството в зона КОНКАКАФ "Голд къп", след като двата тима се класираха за полуфиналите.

Отборът на САЩ, който е настоящият шампион, победи Панама с 2:1 след продължения. Американците губеха с 0:1 до почивката от Панама след гол на Блас Перес в самия край на първата част. В 49-та минута обаче Кайл Бекерман изравни резултата, но до нов гол в редовното време не се стигна и мачът бе решен след продължения. Играчите на САЩ се поздравиха с победата след попадение на резервата Кени Купър, който реализира дузпа в 106-та минута, отсъдена за нарушение срещу самия него

В другия четвъртфинал Хондурас се наложи над Канада с 1:0. В 36-та минута съдията отсъди спорна дузпа, след като реши, че Пол Сталтери е фаулирал нападателя на Хондурас Валтер Мартинес при опита му за задна ножица. Мартисе бе точен от бялата точка за победата на Хондурас.

Полуфиналът между САЩ и Хондурас ще се играе в Чикаго в четвъртък.