Мексико спечели турнира "Голд Къп", побеждавайки отбора на САЩ с 5:0 във финалния мач от надпреварата. Срещата се игра пред 79 156 зрители на стадион "Джайънтс" в Йист Ръдерфорд.

В 56-та минута нападателят на мексиканците Джовани Дош Сантош бе съборен в наказателното поле от американеца Джей Хийпс и главният съдия Къртни Кембъл (Ямайка) отсъди дузпа. 11-метровият наказателен удар бе реализиран от Херадо, а Дош Сантош направи 2:0 само 6 минути по-късно, възползвайки се от подаване на разервата Карлос Вела.

В 67-та минута самият Вела направи резултата класически в полза на Мексико. Последните две попадения бяха дело на Хосе Антонио Кастро в 79-та минута и на Гилермо Франко в добавеното от съдията време.

Момчетата на треньора Хавиер Агире спечелиха турнира "Голд Къп" за рекорден пети път, а това бе и първа тяхна победа над отбора на САЩ от март 1999 година.

Мексико - САЩ - 5:0
Голмайстори: 1:0 Херардо Торадо 56 (дузпа), 2:0 Джовани Дош Сантош 62, 3:0 Карлос Вела 67, 4:0 Хосе Антонио Кастро 79, 5:0 Гилермо Франко 90.