Затъналият гранд Пари СЖ направи важна крачка към оцеляването си в Лига 1, след като в двубой от 31-ия кръг на първенството победи у дома Льо ман с 2:1. Успехът не дойде никак лесно за парижани, които се озоваха в ролята на догонващи още в средата на първото полувреме. След почивката обаче домакините вдигнаха оборотите и заскужено стигнаха до ценните 3 точки с попадения на Пеги Люиндула и Амара Диане. По този начин ПСЖ за първи път от няколко кръга напусна зоната на изпадащите и заема 16-о място с 34 точки.

Със същия резултат завърши и двубоят между Сент Етиен и Нант. Домакините хвърлиха много усилия, за да запишат една от редките си победи напоследък, като в последните 25 минути играха и с човек по-малко заради червен картон на Дагано. Загубата закотви „канарчетата” напоследното място в класирането. Вторият Ланс допусна нови поражение, този път от силно играещият Рен с 0:1. Единственото попадение бе дело на Джон Утака, който наказа бившите си съотборници в 30-ата минута.