Пари Сен Жермен записа втора поредна победа във френската Лига 1 след успех с 2:0 над Тулуза в първи мач от 5-ия кръг на шампионата. Точни за столичани бяха Хавиер Пасторе в 38-ата минута и голямата звезда на тима Златан Ибрахимович, който се разписа 20 минути преди края.

Това бе общо пето попадение за шведския национал след трансфера му на "Парк де Пренс", като той не успя да се разпише с екипа на парижани единствено при нулевото равенство срещу Бордо преди две седмици.

С успеха си ПСЖ се изкачи на 3-ата позиция, на три точки зад лидера Олимпик (Марсилия), който обаче е с мач по-малко.

В друг двубой от кръга Реймс надви с 3:1 шампиона Монтпелие. Това бе трето поражение за момчетата на Рене Жирар, които имат само 4 точки в първите си пет мача от началото на новия сезон.