Португалия победи като гост Белгия в двубой от квалификационна група 1 за Евро 2008. По този начин отборът от Иберийския полуостров продължава битката със Сърбия за втората позиция в групата, докато Белгия почти изгуби шансове за участие на първенството на стария контитент, след като от седем мача има само седем точки в актива си и изостава на цели 12 от лидера Полша.

Домакините дадоха всичко от себе си, за да се противопоставят на класния си съперник, но явно в момента нямаха достатъчно аргументи да сторят това. В 44-ата минута Нани се възползва от неразбирателство в защитата и откри резултта за Португалия. В 55-ата Белгия успя да изравни с попадение на Фелани, но само 9 минути по-късно Елдер Пощига оформи крайния резултат 1:2. В самия край на срещата Хуго Алмейда от гостите бе изгонен от игра, но това нямаше как да повлияе на развитието на срещата.

Белгия - Португалия 1:2