Носителят на Лига Европа Порто се подсили с левия бек Алекс Сандро. Португалският клуб ще заплати на бразилския Сантос 9,6 милиона евро за играча. 20-годишният талант сложи подписа си на петгодишен договор с Порто. Клаузата за разтрогването на контракта пък е в размер на 50 милиона евро.
Сандро е един от най-големите таланти на Бразилия, като впечатли с изявите си за Сантос в турнира Копа Либертадорес, като в последствие именно родният клуб на Пеле взе трофея.
Очаква се Сандро да пропусне първите мачове на Порто от новия сезон, защото е ангажиран с националния тим на Бразилия до 20 години на световното първенство в Колумбия.
Това е втората сделка между Сантос и Порто през този трансферен прозорец. Преди няколко дни "драконите" си осигуриха услугите на Данило срещу 13 милиона евро.

