Порто се справи с още един ЦСКА - този път московският. Потругалският тим победи с 1:0 при гостуването си в Русия в първи 1/8-финален мач от Лига Европа. Домакините обаче има защо да съжаляват, защото техен гол беше отменен за спорна засада, а после имаха и няколко чудесни възможности, които бяха пропилени.

Началото на мача беше изцяло под контрола на ЦСКА (Москва). Руснаците показаха по-добра игра и логично имаха по-добри положения. Най-интересните от тях бяха свързани с името на Кейсуке Хонда, но японският плеймейкър не успя да се разпише в противниковата врата. Това обаче направи Вагнер Лав в 38-ата минута на мача, но голът му бе отменен заради много спорна засада.

През второто полувреме ЦСКА (Москва) заложи на отворения футбол и атакуваше смело, но безрезултатно. Гостите от своя страна се възползваха от това и в 71-ата минута Гуарин се разписа след подаване на Варела.

Така Порто е с гол преднина и то на чужд терен.

Стартовите състави на ЦСКА (Москва) и Порто:

ЦСКА (Москва): Акинфеев, Семберас, Игнашевич, Хонда, Думбия, Вагнер, Цагоев, Мамаев, Набабкин, Березуцкий, Шенников

Порто: Елтон, Гуарин, Моутиньо, Фалкао, Хълк, Фусиле, Роналдо, Родригес, Сапунару, Фернандо, Отаменди