Шампионът на Шотландия Глазгоу Рейнджърс официално влезе в администрация, след като изпадна в тежки финансова ситуация.

Това означава, че на клуба ще бъде отнети десет точки и титлата през този сезон ще попадне в ръцете на основния съперник Селтик.

Рейнджърс, който е създаден преди 140 години и е един от клубове във Великобритания с най-много фенове, е в спор с данъчните власти на Острова и може да получат сметка за повече от 50 милиона паунда. Клубът назначи компанията "Дъф енд Фелпс" са администратор на клуба, потвърди говорител на фирмата.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google