Нюкасъл разгроми гостуващия Астън Вила с 6:0 в мач от 2-ия кръг на Премиършип. Стилиян Петров игра цял мач с капитанската лента за тима от Бирмингам и преживя една от най-големите загуби на неговия тим.

Двубоят започна много добре за Астън Вила, който получи право да изпълни дузпа в 10-ата минута за нарушение срещу Йънг. Норвежецът Джон Карю стреля много силно и прати топката в аут. Две минути по-късно Джоуи Бартън вкара за 1:0 за домакините с хубав далечен изстрел. Точно след половин час игра Кевин Нолан покачи на 2:0, а в 34-ата минута Анди Керъл направи преднината класическа - 3:0, след като се възползва от груба грешка на Ричард Дън от Вила.

Още от началото на второто полувреме домакините продължиха да натискат своя съперник и Керъл отбеляза втория си гол в 67-ата минута за 4:0. Нолан също се разписа за втори път като покачи а 5:0, а в добавеното време Керъл оформи хеттрика си за крайното 6:0.