Нюкасъл загуби с 0:1 гостуването си на Рединг в изтеглен мач от 36-ия кръг на английската Висша лига. Двубоят обаче едва ли ще се запомни с крайния резултат, а с дългоочакваното завръщане в игра на нападателя на „свраките” Майкъл Оуен, който не беше се появявал на терените от миналото лято, когато се контузи в мача на Англия срещу Швеция от груповата фаза на Световното първенство. 10-ката на „трите лъва” престоя на терена пълни 90 минути, но нямаше шанс да се разпише.

Единственото попадение в срещата дойде ""/през второто полувреме. В 51-ата минута Дейв Китсън се възползва от пробив на Сеул и от около 12 метра простреля Харпър с левачката. Победата изстреля „кралските поданици” на 7-ата позиция. Футболистите на Стийв Копъл имат в актива си 54 точки, колкото е събрал и 6-ия Евертън. Нюкасъл пък остава 12-ти с 42.