Отборите на Бирмингам и Ливърпул не успяха да си отбележат гол и завършиха 0:0 в мач от четвъртия кръг на Премиершип. Домакините имаха повече шансове да отбележат гол, не съумяха да преодолеят Пепе Рейна.

В 22-та минута Камерън Джером стреля с глава от близко разстояние, но стражът на Ливърпул изби, а в 38-та минута испанецът повтори упражението след изстрел с глава на Гарднър. Гостите имахa претенции за дузпа за нарушение срещу Фернандо Торес в края на полувремето, но повторенията показаха, че реферът Марк Холси е бил прав да не отсъжда 11-метров наказателен удар.

През втората част отново Бирмингам бе по-активният отбор, като отлични положения изпуснаха Джером и Скот Дан, след като и двамата стреляха неточно от близко разстояние.

В последните минути на двубоя играчите на Ливърпул натиснаха своя съперник, но това не доведе до очаквания резултат и мачът завърши 0:0.

От началото на сезона "мърсисайдци" имат само една победа, две равенства и една загуба, като заемат 13-то място във временното класиране.