Реймс постигна четвърта поредна домакинска победа за сезона, след като победи Ница с 3:1 в мач от осмия кръг на футболното първенство на Франция. Домакините стигнаха до успеха с два късни гола на резервара Гаетан Курте.

Бразилският полузащитник Диего Ригонато даде аванс на Реймс в 16-ата минута, но в 63-ата Дарио Квитанич изравни. Курте донесе успеха на своя тим, след като бе точен в 86-та  и в 90-ата минута.

Реймс е на четвърто място в класирането с 14 точки, а Ница - на 15-а позиция с 8 точки.

Тулуза успя да стигне до равенство 2:2 с Валансиен, след като губеше с два гола. Гостите, които в миналия кръг победиха лидера Олимпик (Марсилия) с 4:1, поведоха с 2:0 след 14-ата минута с голове на Фоед Кадир и на Карлос Санчес.

Полузащитникът Висам Бен Йедер върна един гол в 57-ата минута, което бе и негово шесто попадение в шапионата от началото на сезона. В последната минута на мача Адриен Регатин донесе точката на Тулуза.

Лил се наложи над Аячо с 2:0 и записа едва втори успех от началото на сезона. Нолан Ру и Райън Мендес донесоха успеха на тима, след който Лил се изкачи на 10-о място в класирането с 10 точки.

Турският нападател Мевлут Ердинг се разписа при победата на Рен с 1:0 като гост на Сошо. Бастия се наложи над Троа с 3:2, а гостите завършиха мача с девет души, след като Фабрис Н'Сакала и Тиаго получиха червени картони съответно в 52-ата и в 62-ата минута. Ветеранът Тойфилу Малуда с 88-ата минута вкара гол, с който домакините спечелиха мача.