Отборът на Олимпик (Марсилия) записа пореден разочароващ резултат от началото на сезона. Този път играчите на Албер Емон загубиха от местния съперник Ница с 0:2. "Ле жим" от своя страна записаха първа победа на "Стад Велодром" от 31 години насам. Головете за момчетата на Фредерик Антоанети отбелязаха Венсан Оньон в 50-тата и Давид Елебуйк в 88-та

Още през първото полувреме тимът на Ница показа, че е по-опасният отбор на терена, като създаде по-опасни положения за гол от съперника си. Като цяло мачът започна равностойно с борба в центъра на терена. Активен в първите минути за гостите бе Хабиб Бамого, който първо проби по десния фланг и центрира добре към Едерсон, който обаче не успя да стреля точно и Манданда улови без проблeм. След това отново Бамого напредна в ""наказателното поле на домакините, но ударът му мина над гредата. След четвърт час игра Гаел Живе бе принудително заменен от Жак Фати, тъй като получи контузия. В 17-тата минута пък, Лорик Кана пробва рефлексите на Уго Лорис, но младежкият национал на Франция не бе затруднен. Три минути по-късно и Самир Насри пробва мерника си, но Лорис отново бе на мястото си. В 24-тата минута пък Едерсон от гостите направи отличен пробив лявото крило, но ударът му от границата на малкото наказателно поле бе блкориан от Жак Фати. В 27-мата дойде и най-чистото положение за гостите през първата част, когато отново Едерсон бе изведен сам срещу Манданда от Балмон, но стражът успя да спаси удара му. Минута по-късно отново Манданда трябваше да се намесва след шут на бразилеца. В 37-мата Тайво пък пробва да стреля от фаул, но силният му удар мина покрай вратата. Малко по-късно Лорик Кана също пробва с далечен шут да разпечата вратата на гостите, но удара му мина малко над гредата.

Втората част отново започна с по-добра игра на гостите. Още в 49-тата Едерсон стреля от пряксвободен удар, който Манданда изби в корнер. От последвалия ъглов удар тимът на Ница най-накрая откри резултата. След центрирането Ешуфани отклони топката с глава, която попадна на крака на Венсен Оньон, който със силен удар от ъгъла на малкото наказателно поле разстреля вратаря на домакините. В минутите след гола Олимпик се опита да наложи натиск, но гостите се защитаваха добре. Единствено Лорик Кана се опита да притеснява Лорис със далечни удари, които не бяха проблем за стража. Единственото по-сериозно положение в тези минути бе след центриране на Валубена, при което влезлият като резерва Мусилу не успя да се разпише след неточен удар с глава. До края на срещата възпитаниците на Албер Емон не съумяха да застрашат по някакъв начин вратата на Ница, а гостите от своя страна контраатакуваха опасно и така при една от тях в 88-та минута Бакари Коне изведе Елебуйк сам срещу ""Манданда и играчът на Ница със силен удар не остави никакъв шанс на вратаря. До края на срещата гостите можеха да направят резултата класически, но Коне не успя да се разпише от удобна позиция.

Така марсилци заслужено записаха загуба на своя стадион, а Ница със разумна и добра игра записаха втора победа от началото на шампионата. По този начин със спечелените три точки отборът на Ница ще събере актив от 8 и ще се изкачи във първата половина на таблицата. Марсилци пък, имат една по-малко и вече сериозно изостават от челото на класирането.

ОЛИМПИК (МАРСИЛИЯ) - НИЦА 0:2

0:1 Оньон (50)
0:2 Елебуйк (88)

Олимпик (Марсилия):Манданда, Зубар, Родригес, Живе (14- Фати), Таиво (59- Тайво), Зиани (45- Мусилу), Насри, Кана, Шейру, Валбуена, Нианг
Треньор:Албер Емон

Ница: Лорис, Апам, Оньон, Канте, Рол, Едерсон, Балмон, Ешуфани(68- Диаките), Елебуйк, Бамого (75- Модест), Коне (89- Жоб)
Треньор: Фредерик Антоанети