Нов жесток провал претърпя в световните квалификации воденият от Диего Марадона национален отбор на Аржентина. След като преди няколко дни "гаучосите" загубиха у дома с 1:3 от Бразилия, сега те отстъпиха с 0:1 като гости на Парагвай. Единственото попадение отбеляза нападателят Нелсон Валдес в 29-ата минута.

След стархотна парагвайска атака, топката попадна в нахлулия в наказателното поле на Аржентина Валдес, който се разписа с безпощаден изстрел. Аржентинците играха почти цяло второ полувреме с човек по-малко, след като опитният плеймейкър Хуан Себастиан Верон получи втори жълт картон в 54-ата минута.

Победата изстреля Парагвай на световното в ЮАР, тъй като тимът събра 30 точки. В същото време шансовете на Аржентина за класиране на Мондиала са под сериозна въпросителна. Марадона и компания заемат пето място в класирането на точка зад четвъртия Еквадор и също на точка пред шестия - Уругвай. Първите четири отбора се класират директно, а петият ще играе бараж със завършилия на четвърто място в зона КОНКАКАФ.
Аржентинците не са пропускали световно първенство от 40 години.