Младата надежда на бразилския футбол,  20-годишният Неймар плати 6000 евро обезщетение за нанесена обида на съдия, когото нарече "крадец" в профила си в социалната мрежа "Туитър".

Неймар обжалва на присъдата, която преди две седмици бе потвърдена от съда и днес той изплати глобата си.

"Аз не съм имал намерение да обиждам съдията", каза Неймар и обясни случая: през август 2010 година след загуба на неговия отбор Сантос от Витория с 2:4, негов приятел, който има парола за профила му в "Туитър", е написал текст с намеци за съдията на мача Сандро Мейра.

Неймар дори не игра във въпросния двубой. Съдията Сандро Мейра обяви, че ще дари средствата за благотворителност.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google