Отборът на Наполи се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия, след успех над Болоня с 2:1. По програмата в следващия етап неаполитанците ще бъдат домакини на носителя на трофея Интер на 26 януари.

Алжирският полузащитник Хасан Йебда се разписа за 1:0 в 9-ата минута, след като засече центриране на Езекиел Лавеци от корнер и прати топката до близката греда. В 23-ата минута намиращият се във форма Лавеци покачи на 2:0. Десет минути след началото на второто полувреме гостите намалиха от дузпа. Рикардо Меджорини се разписа, след като съдията отсъди фаул срещу Емилсон Крибари.

Освен Наполи, за следващата фаза вече се класираха Парма, Палермо, Интер и Ювентус.  Днес са срещите Сампдория - Удинезе и Рома - Лацио, а утре е двубоят Милан - Бари.