Надеждите за титла на Атлетико (Минейро) в бразилското първенство намаляха значително, след като загуби с 0:3 навън срещу Интернасионал в мач от 29-ия кръг на шампионата.

Защитникът Джаксън Соуса откри резултата в 66-ата минута с първия си гол за отбора от Порто Алегре. Точно 14 минути по-късно Фред вкара втория гол за домакините, а три минути преди края на редовното време Касиано оформи класическата победа в полза на Интернасионал.

Атлетико остава на второ място с актив от 56 точки, докато Интернасионал вече е шести в класирането с 45 точки.
Лидерът до момента Флуминензе е с 65 точки. В този кръг тимът от Рио де Жанейро победи с 2:0 Баия.

В друг от по-интересните мачове от кръга Коринтианс спечели с 3:2 като домакин на Фламенго и се изкачи на седма позиция в подреждането. Фламенго пък се намира на незавидното 14-о място с 35 точки.