Милан продължава със слабите си резултати след като записа нова загуба в италианската Серия "А" при гостуването си на Самдория с 1:2. След този резултат и отпадането от турнира за Купата на УЕФА
през седмицата, бъдещето на треньора Карло Анчелоти става много несигурно.

Домакините поведоха в 33-та минута след съмнителен гол на Касано. Той получи центриране от корнер, а ударът му бе спасен от Абиати на голлинията, ноо съдията счете, че топката е влязла във вратата.

С началото на втората част гостите от Милан получиха ново попадение във вратата си. Реализира го нападателят Джампаоло Пацини в 51-та минута.

Росонерите се активизираха, но успяха да стигнат само до почетно попадение на бразилеца Пато в 74-та минута. Така Милан остава трети в класирането като се отдалечи на 5 точки от втория Ювентус.