Шалке написа история вчера, класирайки се за полуфиналите в Шампионската лига. "Кралскосините" са единственият отбор, който защитава честта на Бундеслигата след отпадането на Байерн (Мюнхен) и Вердер. Защитникът на тима Кристоф Метцелдер коментира успеха срещу миналогодишния шампион Интер.

"Това е исторически ден за клуба и за нас като отбор. Да достигнем полуфиналите в Шампионската лига е ново преживяване за нас. Единствено Раул е стигал тази фаза в миналото. Изиграхме два удивяващи мача и можем само да се гордеем. Чувствахме увереност, че ще успеем. Опитахме да спечелим този мач за нашите фенове и направихме всичко, за да победим Интер", заяви Метцелдер.

Бранителят засипа със суперлативи Раул, който реализира поредното си попадение в Шампионската лига.

"Раул все още не завършил първия си сезон тук, а вече е икона в Гелзенкирхен. Тук хората ценят начина му на игра. Той не само бележи голове, но също така се бори. Раул е мистър "Шампионска лига", завърши Метцелдер.