Мексико записа изненадваща загуба от Салвадор като гост с 1:2  и намали шансовете си за класиране на световните финали по футбол през 2010 в ЮАР.

Дебютът на Хавиер Агире като национален селекционер на мексиканците бе много разочароващ. Хуан Мартинес изведе домакините напред в 11-та минута, а мексиканският нападател Бланко, който се оттегли от международната си кариера при бившия селекционер Свен-Йоран Ериксон, даде надежди на съотборниците си за нещо повече от загуба в 71-та минута от дузпа. Елисео Кинтания донесе ценните три точки за Салвадор в 86-та минута също от дузпа.

Мексико остана на незавидното пето място от шест отбора в Зона КОНКАКАФ. Четвъртият, за момента Хондурас, играе бараж с петия от Зона Южна Америка. На първо място остана Коста Рика след успех с 3:2 над Тринидад и Тобаго. Втори е САЩ, победил с 2:1 Хондурас, а третото място, също даващо право на директно класиране, зае Салвадор.