Част от ръководството и футболистите на Манчестър Юнайтед се включиха в благотворителна акция по улиците на Ню Йорк, целта на която е набавяне на средства за УНИЦЕФ.

Мениджърът Алекс Фъргюсън, изпълнителният директор Дейвид Гил и футболистите Едвин Ван дер Сар, Дарън Флечър, Пол Скоулс и Райън Гигс представиха червените дяволи на събитието, което бе организирано от един от спонсорите на тима.

Играчите и наставникът на отбора направиха несполучливи опити да вкарат топката в малък отвор, като при успех те щяха да получат чек на стойност 1 милион щатски долара. Все пак организаторите дариха на УНИЦЕФ сумата от 110 хиляди и 8 долара. В същото време стана ясно, че шефовете на Юнайтед ще предложат нов договор на бранителя Неманя Видич. По всяка вероятност пък нападателят Дани Уелбек ще бъде преотстъпен на Съндърланд.