Манчестър Юнайтед се върна на върха в Премиершип след победа с 2:1 над Болтън. Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов започна като титуляр за "червените дяволи" и остана на терена цял мач. Вратарят Едвин ван дер Сар се завърна на поста си след контузия.

Двубоят на "Олд Трафорд" започна с надмощие на домакините и още в 5-та минута играчът на Болтън Зат Найт си отбеляза автогол. След попадението играчите на Алекс Фъргюсън продължиха да атакуват. Майкъл Оуен, който игра в нападение с Бербатов пропусна да удвои резултата. В 33-та минута Антонио Валенсия отбеляза своя първи официален гол за шампионите след асистенция на Оуен и увеличи преднината на своя отбор.

След почивката Юнайтед продължи да атакува, но добрата игра на вратаря на гостите Яскилайнен ги лиши от трети гол. В 75-та минута Матю Тейлър от гостите изненадващо намали на 1:2 след като се възползва от центриране на Дейвис. До края на двубоя резултата се запази, което изведе Юнайтед начело в класирането с 22 точки пред Челси с 21.