Отборът на Манчестър Юнайтед записа домакински успех над състава на Тотнъм с 3:1 в мач от 36-ия кръг на Премиершип. Две от попаденията за "червените дяволи" бяха реализирани от Райън Гигс от дузпи. Капитанът на националния ни отбор Димитър Бербатов игра цял мач за тима на сър Алекс Фъргюсън.

През първата част футболистите на Манчестър Юнайтед направиха няколко пропуска и полувремето завърши без отбелязан гол. В 58-та минута Гигс изведе домакините напред след точен изстрел от бялата точка, но 12 минути по-късно Ледли Кинг възстанови равенството. Португалецът Нани отново изведе Манчестър Юнайтед напред в резултата в 81-та минута. Само пет по-късно съдията Андре Маринер отсъди дузпа за нарушение срещу Нани и Гигс оформи крайния резултат.

Така Манчестър Юнайтед се изкачи на върха в класирането със 79 точки, с две повече от Челси, който утре приема Стоук Сити. Тотнъм остана на четвъртата позиция с 64 точки, но най-вероятно ще бъде изместен от това място след изиграването на останалите мачове.