Шампионът Манчестър Юнайтед допусна шокираща загуба при гостуването си на Фулъм с 0:3 в мач от 17-ия кръг на Премиършип. В 58-та минута в игра за "червените дяволи" се появи капитанът на националния ни тим Димитър Бербатов, на мястото на Дарън Гибсън.

Капитанът на домакините Дани Мърфи откри резултата в 22-та минута, а в самото начало на второто полувреме Боби Замора удвои преднината на своя тим. В 75-та минута Деймиън Дъф оформи класическото 3:0.

Така Юнайтед остава втори в класирането с 37 точки. Фулъм запази 9-то си място с 23 точки в актива си.

В същото време друг национал - Стилиян Петров игра цял мач и бе капитан за Астън Вила при успеха над Стоук Сити с 1:0. Единственото попадение в тази среща реализира Джон Карю в 61-та минута. Мартин Петров пък игра последните 3 минути при победата на Манчестър Сити над Съндърланд с 4:3.

Съставът на Блекбърн пък отстъпи на Тотнъм с 0:2.