С два гола на Емануел Адебайор Арсенал победи Манчестър Сити с 2:0 в мач от 31 кръг на Премиершип. Българският национал Валери Божинов бе на резервната скамейка за гостите, но не влезе в игра. Капитанът на "топчиите" Сеск Фабрегас, който се завърна в игра след тримесечно отсъствие, бе в основата на победата.

Испанецът асистира и за двата гола, реализирани съответно в 10-та и 49-та минути. Това бе четвърта поредна победа в първенството и 17-и пореден мач без загуба в Премиершип за момчетата на Арсен Венгер.

В друга среща Челси се наложи над Нюкасъл като гост с 2:0 в дебюта на Алън Шиърър като мениджър на "свраките". В 55-та минута Франк Лампард се възползва от поредица грешки в отбраната на домакините, за да реализира с глава на празна врата, след като удар на Никола Анелка се бе отклонил в крак на бранител на домакините и бе срещнал горната греда.

Десетина минути по-късно английският национал Лампард намери отлично Флоран Малуда в наказателното поле и французинът удвои преднината на своя тим. При последвалия отчаян домакински натиск удар на Майкъл Оуен изчистен на голлинията на Чех не бе признат от рефера Роб Стайлс като гол.