В "българското дерби" на Острова Манчестър Сити победи Астън Вила с 2:0. За Сити Валери Божинов се появи в игра в 83-та минута, а Стилиян Петров игра цял мач за бирмингамци.

Срещата премина равностойно, като Вила имаше предимство през първото полувреме, но пропусна удобни положения да поведе в резултата. В 24-ата минута обаче, Филипс бе спънат в наказателното поле от Джеймс Милнър и Елано не сбърка от бялата точка – 1:0 за Сити.

През втората част футболистите на Марк Хюз бяха по-активни, но успяха да вкарат успокоителното второ попадение чак в 89-та минута. Божинов започна атаката на Сити, която премина през Стивън Айрланд, който намери Шон Райт Филипс и той с прецизен удар оформи крайното 2:0.