Отборът на Христо Стоичков Мамелъди Съндаунс завърши 2:2 като домакин на Кайзер Чийфс в среща от 10-ия на първенството на Република Южна Африка. Българския т наствник заяви след срещата, че е много доволен за публиката, която е гледала много интересен двубой.

Два гола за Мамелъди отбеляза Катлего Мфела, който се разписа в 30-та от дузпа и в 71-та минута. Головете за Чийфс бяха дело на Мусона в 57-та минута и на Тшабалалам който реализира 6 минути по-късно.

"Радвам се за нашите привърженици, защото това бе чудесен за наблюдаване мач", коментира след срещата Стоичков.

Мамелъди Съндаунс се намира на 9-то място в класирането с актив от 13 точки, а Кайзер Чийфс е на 7-ма позиция с 14. Лидер е отборът на Супер Спорт Юнайтед с 19 точки.