Италия се наложи над Армения с 3:1 като гост в двубой от група "В" на световните квалификации, където е и България. "Адзурите" вече имат седем точки в групата. Преди гостуването в Ереван, те биха Малта и завършиха 1:1 с нашите в първия си мач на стадион "Васил Левски".

Срещу Армения на италианците не им беше много лесно, но в крайна сметка класата си каза думата и логичното се случи - три точки за финалиста от Евро 2012.

Андреа Пирло откри резултата в 11-ата минута от дузпа и изглеждаше, че отборът няма да има проблеми. В 27-ата минута обаче Михтарян изравни и даде надежди на домакините за нещо повече от добро представяне.

Де Роси сложи край на тези надежди в 64-ата минута, когато направи 2:1 за Италия. Освалдо в 82-ата минута затвърди успеха на "адзурите".