
Ливърпул следи развитието на нападателя Даниеле Кача от отбора на Пиаченца. Миналия сезон младокът изигра 37 мача в Серия "В" и е отбеляза 19 гола.
Доброто представяне на 22-годишния играч привлече вниманието на елитните Фиорентина и Палермо, като особено отборът от Флоренция смяташе да го привлече за заместник на Лука Тони. След като последния обаче реши да остане при "виолетовите", сделката пропадна и Кача ще продължи да играе в досегашния си отбор.
Палермо също отправиха оферта от 3 млн. евро плюс още един играч за младия нападател, но тя бе категорично отхвърлена от ръководството на Пиаченца, откъдето оценяват играча на минимум 8 млн. евро.
Междувременно и Ливърпул следи младока, за който се смята, че ще бъде една от новите звезди в европейския футбол. Тъй като Рафа Бенитес все още не е заявил открито интереса си към нападателя, медиите на Апенините предполагат, че мениджърът изчаква италианския отбор да намали финансовите си претенции.

