Лил и Лион завършиха 1:1 в последния мач от шестия кръг на френското първенство.

Лион, който спечели седем поредни титли в периода 2002 - 2008, губеше от Лил с 1:0 до 80-ата минута, когато Лисандро Лопес изравни резултата.

Преди това домакините поведоха с гол на нападателя Нолан Ру още в седмата минута, но не успяха да удържат преднината си до последния съдийски сигнал.

С 14 точки Лион е на втора позиция в таблицата. По-рано в неделя гол с глава на Морган Амалфитано през първото полувреме се оказа достатъчен, за да осигури на Олимпик Марсилия шеста поредна победа от началото на сезона.

Тимът се наложи над Евиан с 1:0 и продължава с пълен актив от 18 точки. Марсилия спечели шампионата на Франция през 2010 г., но миналият сезон бе неуспешен за отбора и в резултат Дидие Дешан напусна треньорския пост, а на него застана Ели Боп.

Рокадата засега се оказва успешен ход и Марсилия е начело в класирането, със само един допуснат гол във вратата си в 6 мача. На трета позиция с две точки по-малко от Лион е Пари Сен Жермен, който в събота победи убедително Бастия с 4:0 навън.