Почти всички отбори съперници на Левски и ЦСКА в турнира Лига Европа се преставиха успешно в първенставата на техните страни.

Предстоящият противник на ЦСКА, Бешикташ разгроми с 4:0 у дома Анкарагюджю в мач от четвъртия кръг на турското първенство. Точен на два пъти бе бразилецът Бобо, а по едно попадение добавиха неговият сънародник Мерт Нобре и Ибрахим Тораман.

Съперникът на Левски, белгийският Гент  записа равенство 2:2 при гостуването си на Лиерс в среща от белгийското първенство.Алионе Яя Сомахоро откри резултата в полза на Гент още в 6-ата минута, но Уесли Сонк изравни след половин час игра. Гостите отново стигнаха до преднина чрез Стийн де Смет в 38-ата минута. Лиерс се добра до равенство 2:2 в последните секунди на срещата отново чрез голмайстора Уесли Сонк.

Португалските отбори , с които ще играят ЦСКА и Левски постигнаха победа и равенство. Порто победи трудно с 3:2 като домакин Брага. Точни за "драконите" в тази среща бяха Силвестре Варела, разписал се на два пъти, и Хълк. За Брага пък голмайстори бяха Агиар и Лима. "Синьо-белите" са на първо място във временното класиране след четвъртия кръг . Спортинг Лисабон направи равенство 0:0 у дома срещу Олянензе и заема 4-та позиция.

Друг съперник на "сините" френския Лил победи категорично с 4:1 като гост Ланс в мач от петия кръг на Лига 1. Жервиньо даде аванс на Лил в 23-ата минута с удар с левия крак. Футболистите на Ланс - Себастиен Руде и Исмаел Джема получиха червени картони съответно в 41-ата и 46-ата минута на срещата.

След час игра Разак Букари все пак изравни с глава след центриране на Бедимо, но Пиер-Ален Фрьо вкара два гола за три минути, в 79-ата и в 81-ата, и отново даде надежден аванс в полза на Лил. Крайното 4:1 в полза на гостите бе оформено от Жервиньо три минути преди края на редовното време.

Днес е дербито в австрийския шампионат между виенските Рапид и Аустрия.