Бешикташ спечели голямото истанбулско дерби, надигравайки Галатасарай като гост  с 2:1 в мач от 14-ия кръг на турското първенство.

Гути (8-дузпа) и Мерт Нобре (79) осигуриха победата за тима на Бернд Шустер, а Харю Кюъл успя само да намали в добавеното време на мача.

След този успех Бешикташ излезе на пето място с 24 точки, а лидер продължава да е Трабзонспор с 33 точки.

Гент победи като гост водача в класирането Генк с 2:1 в дербито от 17-ия кръг на белгийския шампионат.  Домакините поведоха още във 3-ата минута чрез Жонелейт, но Гент обърна резултата след автогол на Жоао Карлос в 11-ата минута и попадение на Шломи Арбайтман след половин час игра. Шулер от състава на Гент получи втори жълт картон в 56-та минута, но въпреки това гостите удържаха преднината си.

След победата Гент остава на трето място с 32 точки, с четири по-малко от Генк. Втори е Андерлехт с 34 точки

Португалските съперници на Левски и ЦСКА в Лига Европа Спортинг (Лисабон) и Порто завършиха 1:1 в дербито от 12-ия кръг в първенство.
След равностойно начало на стадион "Жозе Алваладе" домакините поведоха в 38-ата минута след грешка в отбраната на съперника Хайме Валдес реализира за 1:0. В 57-ата минута Порто стигна до изравняване чрез Радамел Фалкао.

След това равенство Порто прекъсна серията си от четири поредни победи, но остана убедително начело в класирането с 32 точки. Вторият Бенфика, който има 24 точки, а Спортинг е на 4-та позиция с 19 точки.

Лил падна на второ място във френското първенство след равенство 1:1 в Бордо. Голмайсторът на тима Муса Соу изведе гостите напред в 37-ата минута. Шест минути след почивката Рами от Лил си отбеляза автогол за крайното 1:1.

Начело в класирането е Олимпик Марсилия с 25 точки, колкото има и Лил но с мач повече. Пари Сен Жермен е трети с 24 точки.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google