Станислав Манолев започна като титуляр за ПСВ Айндховен срещу Хамбургер ШФ в мача-реванш от 1/16-финалите от турнира Лига Европа.
Холандският шампион победи с 3:2, но отпадна от надпреварата, след като загуби с 0:1 първата среща. Манолев получи неприятна контузия и още в 25-та минута бе сменен от Оийер.
ПСВ поведе в резултата още във втората минута чрез Тойвонен. Джуджак удвои преднината на състава си в 43-та минута след страхотен удар от пряк свободен удар.
Гостите вкараха много важен гол чрез Петричв 46-та минута, а десет по-късно Джуджак бе изгонен от игра, след като му бе показан червен картон. 15 минути преди края Демел от Хамбургер също напусна след втори жълт картон. В 79-та минута Троховски, от дузпа, направи 2:2. В последната 90-та минута Коверманс оформи крайното 3:2, което обаче се оказа недостатъчно за домакините.
Днес десният защитник на българския национален отбор ще бъде прегледан от медицинския щаб на ПСВ и ще се установи дали той ще може да вземе участие в предстоящата приятелска среща между отборите на Полша и България във Варшава.
Вратарят Николай Михайлов бе резерва за Твенте при гостуването на холандския отбор на Вердер (Бремен) при загубата с 1:4. Михайлов не се появи на терена - титуляр на вратата на Твенте бе ветеранът Бошкер, който пази през целия мач. Първата среща холандците победиха с 1:0, но отпадат от турнира.
Снимки: БГНЕС

