Парагвайският Либертад стигна до пълен обрат и разгром с 5:1 срещу перуанския Универсидад Сан Мартин в среща от груповата  фаза на Копа Либертадорес.

Херман Алемано даде преднина на гостите от Сан Мартин в 5-ата минута, но Родриго Рохас, Анхел Оруе и Мануел Масиел  вкараха за Либертад до почивката. През второто полувреме Виктор  Аяла и Омар Поусо оформиха изразителната победа.

Либертад е лидер в група 1 със 7 точки след 3 изиграни мача. Втори с една по-малко е Сан Мартин, а последните две места заемат колумбийският  Онсе Калдас с 2 и мексиканският Сан Луис с 1 точка. Първите два отбора от групата се класират за фазата на елиминациите.

Франсиско Торес вкара от дузпа в 44-та минута, а Антонио Саласар добави втори гол в 67-та за победа на мексиканския Хагуарес над еквадорския Емелек. За гостите точен беше Мендес в  70-та минута.

Така мексиканският тим се изкачи на първа позиция в група 6 с точки,но и мач повече от втория Интернасионал (Бразилия), който е с 4. Емелек е трети също с 4 точки, а последен с 0 е боливийският Хорхе Уилстерман.