Отборът на Лацио се класира за втория кръг на турнира за купата на Италия, след като разгроми с 4:0 тима на Ренде. На стадион „Фламинио” в Рим столичният гранд не срещна никаква съпротива от калабрийския си противник. В 21-ата минута Горан Пандев откри резултата с плътен удар от 20-ина метра. Голмайсторът на “бианкочелестите” Томазо Роки удвои в 34-ата минута като се възползва от грешка в отбраната на гостите. Две минути по-късно Морели от Ренде получи червен картон за нарушетние отзад в наказателното поле срещу Роки . Потърпевшият не можа да излъже вратаря Пелегрини от 11-метровия наказателен удар. Но в 56-ата минута все пак нисичкият нападател отбеляза второто си попадение в срещата след центриране на Маури. Десетина минути по-късно Де Силвестри отбеляза красив гол, оформяйки крайното 4:0 след бърза контраатака. Във втория кръг Лацио среща Монца.